FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Laserowa zabawka dla kota
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 24 Lipiec 2014, 23:57   Laserowa zabawka dla kota

Decydując się na zabawę z kotem laserową zabawką należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie kota. Nie wolno kierować światła prosto w oko kota. Wiązka laserowa skierowana bezpośrednio w oko lub odbita od lśniących powierzchni może trwale uszkodzić wzrok. Dlatego wskaźniki polecane do zabawy z kotem nie mogą mieć więcej mocy niż 5 mW.
Nie należy również stosować laserowych zabawek, które można ustawić w dowolnym miejscu i które będą same wysyłać wiązkę laserową, ponieważ nie mamy pełnej kontroli gdzie padnie światło i czy ciekawski kot nie spojrzy bezpośrednio w laser.
Kot to łowca i należy pamiętać żeby podczas każdej zabawy, umożliwić mu skuteczne złapanie zabawki. Podczas zabawy laserem jest to niemożliwe, dlatego dobrze jest nacelować wiązkę światła na jakąś zabawkę np. kulkę papieru, aby kot mógł rozładować na niej swoje emocje. Kiedy kot podczas zabawy nie może wykazać się swoją łownością, popada we frustrację i zaczyna popadać w depresję lub agresję np. wylizuje sierść prowadząc do samookaleczenia.
A więc należy pamiętać, że każda zabawa, również zabawa z laserkiem, musi być prowadzona z głową i w rozsądnych ilościach. A przede wszystkim pamiętajmy, że kot zawsze wygrywa. :-D

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 12 Sierpień 2014, 10:29   

Poniżej zamieszczam obrazek - co kotek myśli o zabawie z laserkiem :)

laserek.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 724 raz(y) 85,02 KB

Odpowiedz do tematu