FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kot zaprasza do zabawy
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 19 Grudzień 2013, 09:52   Kot zaprasza do zabawy

Kiedy kot jest w nastroju do zabawy to zachęca ludzi do włączenia się do niej w różny sposób np. podbiega do człowieka i paraduje na wyprostowanych łapkach z podniesionym wysoko ogonem i zaczepia "Złap mnie wreszcie!". Nasz Alfred dodatkowo głośno miauczy, wybiega przed nas abyśmy go zauważyli lub wskakuje na meble by być bliżej twarzy i krzyczy "Miauuu!!!!". Gdy człowiek nie skorzysta od razu z zaproszenia, kot będzie to powtarzał kilka razy. Pierwotnie zachowanie takie miało na celu grę wstępną, w czasie której kotka ciągle podbiegała i odskakiwała od zalotnika.
Każdy właściciel kota doskonale umie poznać, kiedy jego kot ma ochotę na wspólną zabawę i doskonale wiemy jaka zabawa sprawi naszemu kotu frajdę :)
Zależnie od charakteru kota, koty mają swoje upodobania co do zabaw np. wspinaczki i skoki, aportowanie zabawek, zabawa w chowanie przedmiotów i ich odnajdywanie, zabawa w kota i myszkę (lub berka jak kto woli), głaskanie, pieszczoty i miętoszenie. Nasze oba kotki uwielbiały łaskotanie po stópce kociej między palcami, wtedy tak słodko rozszerzały paluszki ;)

Autor Wiadomość
Paulina 

Imię mojego kota: Bełbeł
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 18:08   

Witam ,

Jak już pisałam w innym wątku od 2 tyg. mieszkam razem z nowym członkiem rodziny Bełbełkiem. Zanim dojechał do swojego nowego domu czekała go długa, bo prawie 3 h droga pociągiem do Poznania. Początkowo chował się za łóżkiem ale już po pół godzinie wyszedł badać teren, zjeść kolację i poznać nowych rodziców. Potem szło z górki, kotek nie bał się gości,psa,bawił się grzecznie i przytulał. Wskakiwał na stół ale wiedziałam,że to kwestia czasu kiedy go oduczę. Niestety jest gorzej... Bełbeł to szalony kociak, wskakuje na stół, tv, odbija się w biegu od psa i gryzie mnie po rękach( co jest moją winą, ponieważ początkowo bawiłam się z nim w ten sposób),nogach a nawet twarzy, łasi się wtedy biorę go na ręce on niby zasypia a tu hops i pazury i zęby w policzkach i włosach, martwi mnie to, ponieważ wcześniej tak nie robił.W nocy broi, chowam wszystko do łazienki a kuchnie gdy zostaje sam zastawiam kartonem,bo jestem w trakcie remontu a Bełbełkowi strasznie zasmakował styropian :P
Firanki i kwiatki wspisałam na straty, chciałabym tylko,żeby potrafił bawić się sam a nie tylko ze mną. Ma sporo zabawek, duże drapaki, łóżko, parapet a nawet kaloryfer wyścielony kocykiem są do jego dyspozycji ale on woli wszystko inny.
Próbowałam pstryczka w nos ale to nie działa, pstryk w ucho dziś również nie skutkuję, cytryna na sztucznych kwiatach i stole też nie działa, jedyna rada to woda ale nie mogę za nim biegać ze spryskiwaczem i pilnować 24 h :( Proszę o pomoc , nie mam doświadczenia w opiece nad kotami, staram się robić wszystko tak jak być powinno ale widocznie gdzieś tkwi błąd!
Czekam na porady !!!
Pozdrawiam :)

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 20:02   

Sama wiem jak trudno wychować kociaka, bo staram się nauczyć dobrego wychowania Alfreda z różnym skutkiem. Gdy kot zmienia otoczenie i właściciela, to tak na prawdę zapomina o dobrych manierach i próbuje wychować nowego pana/panią na swoje potrzeby. Kotek w nowym domu ustanawia hierarchię, kto tu rządzi, czyli wiadomo - KOT :-D Dlatego od początku musimy włożyć dużo pracy w ustalenie zasad. U mnie w domu samcem Alfa jest mój mąż i to on bardzo dobrze od początku ułożył Alfreda. Ja mam za miękkie serduszko i ość często byłam mało wymagająca od kotka. Jak tylko Alfred do nas trafił to gryzł i drapał nas, ale mój mąż gdy tylko Alfred go ugryzł albo drapnął to łapał go za kark i dociskał do podłoża (oczywiście z wyczuciem), dominując w ten sposób kota. Trzymał tak kotka przez kilka minut, aż ten się wyciszył. Kilka takich zabiegów i Alfred oduczył się gryźć i drapać. Ulubioną "zabawą" Alfreda, było polowanie na mnie - chował się za futryną i jak ja przechodziłam z jednego pomieszczenia do drugiego to wyskakiwał na mnie znienacka odbijając się od ziemi jak sprężyna z rozwartymi łapami i pazurkami wbijał się we mnie, najczęściej na wysokości uda. Szybko go przejrzałam i zaczęłam stosować technikę zaskoczenia. Widziałam, że on się na mnie zasadza za futryną więc wychylałam szybko głowę i patrząc na niego wołałam "mam cie". Za każdym razem Alfred był nie pocieszony, że nie udało mu się mnie wystraszyć i że to ja pierwsza go odkryłam, najpierw patrzył na mnie z wytrzeszczonymi oczami - "skąd wiedziałaś , że ja tu jestem?", a później chodził wokół mnie i miauczał z wyrzutami "jak ja mu mogłam popsuć takie fajne polowanko". A co do zabawy to niestety, albo na szczęście, małe kotki uwielbiają wspólne zabawy i dla mnie to właśnie jest wspaniałe, że można z kociakami bawić się do upadłego. Wbrew pozorom - pomimo, że kociaki szaleją to i szybko się męczą, oraz błyskawicznie zasypiają. Należy korzystać z energii młodych kociąt, żeby na starość mieć co wspominać :-D

Autor Wiadomość
Paulina 

Imię mojego kota: Bełbeł
Wysłany: 7 Styczeń 2014, 20:21   

:)

image.jpg
Dziękuje za odpowiedz , faktycznie widać,że to rodzeństwo wiec mam nadzieje,że za 6 mies Bełbeł bedzie nieco bardziej ogarniętym kocurkiem :)) wysyłam kilka zdjęć tego małego psotnika!
Plik ściągnięto 57 raz(y) 842,12 KB

Odpowiedz do tematu