FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Okresowe linienie kotów
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 3 Marzec 2014, 09:33   Okresowe linienie kotów

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Słoneczko co raz częściej i dłużej zagląda nam przez okna i nasze koty zaczynają czuć na swoim futerku ciepłe promienia słońca. Mój Alfred zaczął już zrzucać zimowe futerko. Częstotliwość czesania zwiększyła się z raz w tygodniu na kilka razy :) Postanowiłam trochę wzmocnić po zimie organizm Alfredka i zaczęłam mu podawać tabletki z biotyną. Po kilku dniach stosowania tabletek, efekt był zauważalny, futerko przestało wychodzić i zrobiło się bardziej lśniące. Alfred chętnie zjada tabletkę, myślę że jest ona dość smaczna. Mój poprzedni kot egzotyczny Leon, ze względu na ogromną ilość futra dostawał te tabletki przez cały rok, dwie tabletki dziennie. U Alfreda zastosowałam 1 tabletkę dziennie i planuję podawać mu tylko przez 3 miesiące. W opakowaniu jest 90 tabletek, czyli jedno opakowanie na wiosnę i pewnie jedno opakowanie na jesień. Oczywiście każde podawanie tabletek, nawet suplementów diety warto skonsultować z lekarzem weterynarii, więc jeśli planujecie podawać biotynę swoim kotom to przy nadarzającej się okazji spytajcie o to swojego weterynarza ;)
Poniżej opis tabletek, które ja stosuję. Podkreślam, że według mnie są one najbardziej smakowite z dostępnych na rynku. Przy kocie Leonie - pierwszorzędnym niejadku próbowałam różnych tabletek i tylko te zmieszane z karmą były do przyjęcia przez Leosia :)

A oto opis produktu Grau Cat Care Plus Biotyna Forte:
Biotyna (witamina H) jest odpowiedzialna za tworzenie keratyny, która jest głównym składnikiem włosów ssaków, piór, paznokci, pazurów, racic i rogów. Dokarmianie zwiększonymi dawkami biotyny (w proszku lub tabletkach) zapewnia w krótkim czasie wzmocnienie włosów, gęstą sierść i chroni przed łamliwymi pazurami.
Biotyna Forte zawiera naturalną witaminę H (biotynę), kompleks witamin z grupy B, witaminę C, niezbędne aminokwasy i jako dodatek 15 % ziół leczniczych.

Zalety Biotyny Forte:
- wysoka zawartość witaminy H (500.000 µg/kg), witaminy B i C
- dodatkowo zawiera mieszankę ziół wspierającą metabolizm, optymalne wchłanianie witamin.

Skład: produkty mleczne, mleczarskie, zioła (15 %), drożdże, roślinne produkty uboczne, algi i minerały.

Udział procentowy składników na 1000 g: białko surowe 14,3%, oleje i tłuszcze surowe 1,5%, włókna surowe 0,50%, popiół surowy 8,7%, wilgotność 4,0%.

Dodatkowe składniki na 1000 g: witamina H (biotyna) 500.000 µg, tauryna 8.000 µg

Dawkowanie: zalecana dzienna dawka to 1-2 tabletki.
1 tabletka = 0,25 g

Opakowania: 90 szt.

Zastosowanie:
- na elastyczną, mocną i piękną sierść
- na właściwą strukturę włosów
- na silne pazury

biotyna.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 877 raz(y) 9,61 KB

Odpowiedz do tematu