FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Futerko kota
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 16 Styczeń 2014, 15:32   Futerko kota

Koty są wielkimi czyściochami i same dbają o futerka najlepiej jak potrafią, ciągle się myją i myją :) Jeżeli są to koty długowłose to trzeba im pomóc w tej pielęgnacji. Mój kot Leon miał sierść półdługą (kot egzotyczny) i musiał być czesany codziennie. Dla niego zakupiłam liczne szczotki i furminator.
Koty rosyjskie niebieskie nie wymagają dużej pomocy w czesaniu i dbaniu o futerko. W okresie linienia wiosennego i jesiennego należy szczególnie zwrócić uwagę na wyczesywanie martwego włosia.
Ja próbowałam mojego kota Alfreda czesać różnymi szczotkami, które zostały mi w spadku po kocie Leonie, ale żadna nie chciała ładnie zbierać martwej sierści. Dobrze sprawdzają się gumowe szczotki, takie bardziej do masażu niż czesania. Alfred uwielbia masowanie taką szczotką, każdym kawałkiem swojego ciała napiera na szczotkę i mruczy jak traktor tak mu przyjemnie.
Może Wy macie pomysł jaka szczotka sprawdzi się do czesania krótkiego i przyległego futerka kota rosyjskiego niebieskiego.
Poniżej umieszczam zdjęcie kauczukowej szczotki firmy Zolux uwielbianej przez Alfreda :)
Producent o niej napisał "Idealna dla kotów krótkowłosych. Kauczukowa szczotka doskonale dopasowuje się do kształtu ciała kota, zbierając wszystkie martwe włosy masując skórę. Używać w kierunku wzrostu włosa u kotów krótkowłosych."

szczotka.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1113 raz(y) 5,07 KB

Odpowiedz do tematu