FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmnik interaktywny Catch dla kota
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 18 Wrzesień 2014, 09:22   Karmnik interaktywny Catch dla kota

Pewnie wiele forumowiczów ma ten sam problem z dorosłem kotem co ja, że kotek z wiekiem staje się bardziej leniwy i bardziej okrągły. Alfred gdy skończył rok stał się mniej aktywnym kotkiem, więcej pracuje głową i szyją wodząc za zabawką oczami niż całym ciałem. Wiele pracy muszę włożyć aby zachęcić kota do biegania za zabawką. Zaczęłam ważyć karmę i dzielić ją na dwie porcje (ranną i wieczorną) aby kot się nie przejadał. Niestety z każdym dniem kotek staje się co raz okrąglejszy i niezadowolony z pustej miski :)
Ostatnio znalazłam w internecie interaktywny karmnik catch, który swoją budową zmusza kota do powolnego jedzenia, a zarazem do zabawy przez jedzenie. Producent tak opisuje ten karmnik:
NOWOŚĆ NA POLSKIM RYNKU ZOOLOGICZNYM! Catch to interaktywny karmnik dla kotów, zaprojektowany tak, aby stymulować naturalne kocie instynkty i umiejętności w zdobywaniu pokarmu łapkami. Odpowiednią ilość pokarmu rozrzucamy w karmniku, a zadaniem kota jest wybieranie jedzenia spośród wystających, zaokrąglonych wypustek. Catch sprawia, że kot znacznie dłużej spożywa pokarm, co pozytywnie wpływa na jego zdrowie i kondycję. Ponadto, aktywizujący karmnik zapobiega nudzie, sprawiając, że dom stanie się miejscem intrygujących polowań dla Twojego kota!

A poniżej umieszczam filmik:

Co myślicie o takim karmniku? Czy uważacie, że jest to dobry pomysł? Tak sobie myślę, że dzięki takiemu karmnikowi mój kot nie będzie miał pustej miski, bo trochę będzie się musiał napracować, żeby wybrać wszystkie chrupki z tych wypustek :-D

Catch.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 614 raz(y) 313,09 KB

Odpowiedz do tematu