FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione puszki kociąt
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 16 Styczeń 2014, 13:51   Ulubione puszki kociąt

Mój Alfredek od małego uwielbia puszki firmy Schesir, sprzedawane głównie w sklepach zoologicznych Kakadu. Schesir Kitten występuje w dwóch smakach: kurczak z aloesem i tuńczyk z aloesem, obydwa jednakowo są uwielbiane przez Alfredka. Puszki występują o wadze 85g lub 160g. Ja dla Alfreda kupuję te mniejsze, żeby mi się chłopak za bardzo nie utuczył :)

Zalecenia żywieniowe producenta do puszki 85g:
Do 3-go miesąca życia: 4 puszki na dzień.
Od 3 do 8-go miesiąca 4-5 puszki na dzień.
Od 8-go do 12-go miesiąca 3-4 puszek na dzień.
Karmę należy serwować w temperaturze pokojowej i postaw zawsze miskę z wodą obok jedzenia.
Oczywiście jak zawsze, zalecenia żywieniowe producenta są zawyżone, więc należy wykazywać zdrowy rozsądek przy karmieniu kociąt. Ja Alfredowi w wieku od 4 do 5 miesiąca podawałam jedną puszkę dziennie, przy stałym dostępie kotka do suchej karmy. A teraz Alfred dostaje dwa razy w tygodniu po 1 puszce.

Skład:
Tuńczyk z aloesem: tuńczyk (51%), aloes (4,7%), ryż (1%), olej słonecznikowy (1,6%), składniki mineralne.
Kurczak z aloesem: filet z kurczaka (61%), aloes (4,7%), ryż (1%), olej słonecznikowy (1,4%), składniki mineralne.
Dodatki:
Tuńczyk z aloesem: witamina A (1.700 j.m./kg), witamina D3 (120 j.m./kg), witamina E (a-tokoferol) (180 mg/kg), tauryna (200 mg/kg), jednowodorowy siarczan cynku (132 mg/kg), jodek potasu (9 mg/kg), pięciowodny siarczan miedzi (3 mg/kg). Kurczak z aloesem: witamina A (1.700 j.m./kg), witamina D3 (120 j.m./kg), witamina E (a-tokoferol) (180 mg/kg), tauryna (200 mg/kg), jednowodorowy siarczan cynku (114 mg/kg), jodek potasu (9 mg/kg), pięciowodny siarczan miedzi (3 mg/kg).

schesir.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 728 raz(y) 18,46 KB

Autor Wiadomość
Arielay 

Imię mojego kota: Neli
Wysłany: 23 Czerwiec 2018, 14:10   

Moja Neli również dostawała puszki Schesir, ale niestety miała po nich dziwne napady duszności (w każdym razie tak to wyglądało). W momencie gdy zmieniłam jej karmę te napady kompletnie ustały. Teraz chętnie wcina Royal Canin Kitten i choć nie jest to najlepsza karma pod względem zawartości białka zwierzęcego, to jednak pięknie rośnie i bardzo tę karmę lubi. Przeraziły mnie tylko ilości tych puszek dziennie... :shock: Neli je karmę suchą i mokrą. Mokrą dostaje 3 razy dziennie po około 40g czyli pół saszetki i je to na raty. Suchą karmę ma w miseczce cały czas, więc podgryza gdy zgłodnieje.

Odpowiedz do tematu