FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sucha karma dla kociąt sterylizowanych
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 09:36   Sucha karma dla kociąt sterylizowanych

Kiedy Alfred miał 8 miesięcy to poddaliśmy go zabiegowi sterylizacji. Po tym zabiegu postanowiłam zmienić karmę na odpowiednią dla niego. Niestety na rynku znalazłam tylko jedną karmę przeznaczoną dla kociąt sterylizowanych Royal Canin Kitten Sterilised. Pozostali producenci w swojej ofercie mają karmy dla kotów kastrowanych ale tylko dorosłych.
Wielkość chrupek nie różni się od poprzedniej karym Royal Canin Kitten i Alfred bardzo szybko przyzwyczaił się do nowej karmy. Zaletą nowej karmy jest to, że kotek może zjeść dziennie aż 90 gramów (tak podaje producent na opakowaniu) i mój Alfredek pomimo ciągłego podjadania z miski nie przekraczał dziennej normy. Kocurek na tej karmie rósł zdrowo i nie zrobił się gruby pomimo większej ilości zjadanej karmy i zabiegu sterylizacji :) Niestety również na tej karmie kupy Alfreda były dość wonne ;)
Poniżej podaję opis karmy:
Karma Royal Canin Kitten Sterilised przeznaczona jest dla wykastrowanych kociąt w wieku 6-12 miesięcy. Odpowiednio dobrana ilość tłuszczu zapobiega przybieraniu na wadze.
Przed kastracją przemiana materii kota utrzymuje się na dość stałym poziomie. Kot je tylko tyle, by pokryć swoje zapotrzebowanie na energię. Po zabiegu kastracji ta naturalna przemiana materii znika, kot zaczyna jeść więcej niż potrzebuje, co prowadzi do nadwagi.
Jednym z efektów kastracji u kociąt jest zmniejszenie się ich zapotrzebowania energetycznego.
Royal Canin Kitten Sterilised dzięki optymalnej ilości tłuszczu zapobiega nadmiernemu przybieraniu na wadze. Ponadto zrównoważona zawartość środków odżywczych i minerałów (białek, wapnia, fosforu) przyczynia się do harmonijnego wzrostu kotka.
Skład:
białko drobiowe (suszone), lignoceluloza, ryż, białko roślinne*, kukurydza, pasza z glutenu kukurydzianego, tłuszcz zwierzęcy, białko zwierzęce (hydrolizowane), pulpa buraczana, minerały, olej sojowy, drożdże, tran, psyllium (nasiona babki śródziemnomorskiej i pokrywy), fruktooligosacharydy, hydrolizat drożdży (źródło mannan-oligosacharydy), mączka z aksamitki (źródło luteiny).
*L.I.P.: Wyselekcjonowane, łatwo przyswajalne białka o wysokiej wartości.
Dodatki energetyczne:
Witamina A (20300 IU / kg), witamina D3 (700 j.m. / kg), E1: żelazo (43 mg / kg), E2: jod (4,3 mg / kg), E4: miedź (8 mg / kg), E5: mangan (56 mg / kg), E6: cynk (167 mg / kg), E8: selen (0,08 mg / kg), konserwanty, przeciwutleniacze.

sterilised.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 734 raz(y) 11,69 KB

Odpowiedz do tematu