FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niepohamowany apetyt
Autor Wiadomość
Raf 

Wysłany: 8 Luty 2018, 07:14   Niepohamowany apetyt

Witam

Jesteśmy właścicielami 3,5 mies. Rusa. Chcielibyśmy dowiedzieć się czy Państwa zdaniem kot w tym wieku powinien mieć stały dostęp do karmy? Nasz maluch zjada od razu wszystko co mu damy. Staramy się sugerować informacjami na puszkach i na suchej (applaws, feringa, mac's, moonlight itp) i boimy się że moglibyśmy go przekarmic.

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 8 Luty 2018, 08:29   

Witam, bardzo się cieszę, że i u Was zamieszkał rusek, jest to bardzo pieszczotliwa, gadająca i zdrowa rasa :) Zasada jest taka, że kociętom nie ogranicza się jedzenia i nie należy sugerować się tym co podaje producent na opakowaniu. Zazwyczaj producent zaznacza, żeby dostosować dzienną ilość karmy do swojego kota, ważne jest to w dorosłym życiu kota, gdy jedne koty przy tej samej wadze i tej samej ilości karmy będą miały budowę ciała normalną a inne będą tyły (u mnie tak jest z Alfredem - on jako dorosły kot dostaje 25% mniej karmy niż zaleca producent, gdyż jak dostawał ilość zalecaną to tył).
Wracając do kociaka, to w przypadku rasy rosyjskiej do ukończenia 1 roku przez kota nie należy ograniczać mu jedzenia. U mnie sucha karma była cały czas dostępna dla kociaka, a mokrą dostawał w dwa razy dziennie - rano i wieczorem. Jeżeli Wasz kociak przejada się na raz dużą ilością karmy, to można mu dzienną dawkę rozdzielić na kilka mniejszych 5-7 porcji. Koty z natury jedzą często (lubią podchodzić do miski co jakiś czas i podjadać), przyjmuje się że kot w ciągu dnia podchodzi do jedzenia 10 - 20 razy :)
Może warto zastanowić się nad jakością karmy. Im bardziej uboga w mięso karma, tym kot jest szybciej głodny i nie może najeść się wydzieloną porcją. Proszę poczytać skład suchej karmy i może warto zastanowić się nad zmianą (oczywiście stopniową) na jakąś lepszą.
A tak przy okazji proszę pochwalić się zdjęciami malucha ;)

Autor Wiadomość
Raf 

Wysłany: 8 Luty 2018, 17:12   

W suchej karmie, która podajemy jest 80% mięsa. W mokrej min 70. Nasz kociak jeszcze nigdy nic nie zostawił na pozniej. Niezależnie od tego ile dostaje :)

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 8 Luty 2018, 18:58   

W takim razie jest to zdrowy kociak z dobrym apetytem ;)

Odpowiedz do tematu