FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Zaklinaczka kotów" Mieshelle Nagelschneider
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 10:03   "Zaklinaczka kotów" Mieshelle Nagelschneider

Cały tytuł tej książki brzmi: "Zaklinaczka kotów. Dlaczego koty są, jakie są, i co zrobić, by w końcu zaczęły cię słuchać"

Wydawnictwo: Illuminatio, 2015
Liczba stron: 344.

Na odwrocie książki możemy przeczytać:

"A kto Ci powiedział, że kota nie da się wychować?
Tak, to prawda, wiele osób jest tego zdania, ale uwierz nam – one wcale nie mają racji. Kota naprawdę da się wychować. Nie, to nie żart. Właśnie trzymasz w ręku potężny klucz do rozszyfrowania kociego zachowania – dotąd całkowicie niezrozumiałego!
Przestań rwać sobie włosy z głowy i płakać po kolejnych muślinowych zasłonach, które tak pięknie prezentowały się w salonie, albo po eleganckim komplecie wypoczynkowym, służącym do tej pory do ostrzenia kocich pazurków. Czas to zmienić. Z pomocą przychodzi najpopularniejsza na świecie zaklinaczka kotów. W tej fascynującej książce zabiera swoich czytelników w niesamowitą podróż po kocim umyśle i wyjaśnia, dlaczego zachowanie przedstawicieli jednego z najbardziej nieodgadnionych gatunków zwierząt może przyprawić o totalny zawrót głowy.
Przeczytaj, a nie pożałujesz. Pod okiem słynnej zaklinaczki kotów nawet najbardziej zatwardziałe i uparte kocury zmieniają się cudowne i łagodnie usposobione istoty.
Z książki dowiedz się między innymi:
- Jak wykorzystać moc „przyjaznych feromonów” i zwiększyć koci apetyt, chęć do zabawy i eksploracji świata;
- Gdzie, kiedy i jak stworzyć dla kota najlepsze miejsce do załatwiania jego potrzeb fizjologicznych, aby zwierzę miało zapewnione poczucie bezpieczeństwa, komfortu i prywatności;
- Jak zmniejszyć poziom agresji u kotów i wprowadzić w ich życiu harmonię i spokój."

Ta książka mnie zachwyciła!!!!
Brak mi słów na opisanie tej książki, uważam że każda strona tej książki jest bardzo cenna i niesie ze sobą ogromną ilość wiedzy na temat zachowań kotów i stosunków między kotami i ludźmi.
Autorka rewelacyjnie opisuje świat kotów i jak te koty postrzegają nas ludzi, oraz świat ludzi i jak my patrzymy na koty i co chcemy widzieć w naszym kocie, jak błędnie odczytujemy zachowania naszego mruczka przypisując mu cechy ludzkie.
Uważam, że ta książka jest podstawowym i niezbędnym podręcznikiem dla każdego opiekuna kota. Każdy kto planuje mieć kota lub planuje dokocenie, musi przeczytać tą książkę.
Po przeczytaniu tej książki inaczej zaczęłam patrzeć na moje koty. Autorka zmotywowała mnie do ćwiczeń z moimi kotami i rzeczywiście jej rady działają. Trudno mi podawać przykłady z książki, bo dla mnie ta książka jest w całości bardzo cenna. Nie ma w tej książce pustych, luźnych i niepotrzebnych rozdziałów. Każdy poruszony temat jest ważny i fachowo opisany.
Książkę wypożyczyłam ze swojej biblioteki publicznej, a teraz wiem że muszę ją mieć na stałe w mieszkaniu. To nie jest książka do przeczytania na raz. Jest to poradnik, do którego trzeba ciągle zaglądać. W końcu trafiłam na książkę, która jest rewelacyjna, gorąco polecam do przeczytania. Książę czytałam "z zapartym tchem" choć co nieco o behawioryzmie wiem z innych publikacji i szkoleń, w których uczestniczyłam. Przeczytajcie, a na pewno nie pożałujecie ;)

Zaklinaczka kotów.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 484 raz(y) 83,49 KB

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 6 Maj 2016, 08:08   

Kilka słów o autorce z książki:
"Mieshelle Nagelschneider należy do najbardziej znanych i cieszących się dużą popularnością kocich behawiorystów. Oprócz pracy z tysiącami kocich właścicieli osobiście, przez telefon i online doradzała weterynarzom, pomagając im w problematycznych zachowaniach kotów, na które narzekali ich klienci i oni sami. Jej dokonania zostały zaprezentowane na łamach dzienników , pism life-style'owych i specjalistycznych, portali, a także na antenie radia. Mieszka w Portland w stanie Oregon w USA, z synem i jedenastoma zwierzakami: siedmioma kotami, dwoma psami, ptakiem i waranem. Poradnia, którą prowadzi od 1999 roku (www.thecatbehaviorclinic.com), obsługuje klientów na całym świecie."

Odpowiedz do tematu