FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojownicy. Tom 1 Na wolności (Ucieczka w dzicz) Erin Hunter
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 9 Grudzień 2015, 11:09   Wojownicy. Tom 1 Na wolności (Ucieczka w dzicz) Erin Hunter

Wydawnictwo: Amber, Kwiecień 2004
Liczba stron: 272.

Zanim przejdę do samej książki, kilka słów o autorce Erin Hunter. Erin Hunter to pseudonim zbiorowy kilku pisarzy, kolejno: Kate Cary, Cherith Baldry, Gillian Philip, Inbali Iserles, Tui Sutherland i Victoria Holmes.

"Wojownicy" to cykl powieści o czterech klanach kotów. Książki można znaleźć na półkach przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, ale tak na prawdę również mogą być czytane z przyjemnością przez dorosłych, no a dla kociarzy to lektura obowiązkowa :)
Jestem zachwycona tym cyklem książek i bardzo, żałuję że w Polsce ukazały się tylko 2 tomy z 18. Ja przeczytałam te tomy w wydaniu Wydawnictwa Amber. Pierwszy tom tego wydania nosi tytuł "Na wolności". Obecnie jest wznowione wydanie przez
Wydawnictwo: Zysk i S-ka , Czerwiec 2015
pod tytułem Wojownicy. Ucieczka w dzicz.
Mam nadzieję, że Wydawnictwo Zysk i S-ka nie poprzestanie tylko na 1 tomie i wyda pozostałe części cyklu ;)
Bardzo zachęcam wszystkich do przeczytania "Wojowników". Wiele możemy się dowiedzieć o życiu kotów na wolności, o trudach jakie muszą znosić codziennie, jak walczą o przetrwanie, jak zdobywają pożywienie, gdzie śpią jak dogadują się terytorialnie między sobą, co czuja gdy zmienia się pora roku. W pierwszym tomie pokazane jest jak domowy kotek Rudzielec przyłącza się do kotów żyjących na wolności, co czuje i czy tęskni za ciepłym domem i pełną miską, żyjąc w chłodnym lesie i żywiąc się upolowaną zwierzyną. Gorąco polecam :)

Cztery klany dzikich kotów od wieków dzielą las według praw ustanowionych przez przodków:

Klan Gromu:
Przywódca - Błękitna Gwiazda
Zastępca - Czerwony Ogon
Medyk - Cętkowany Listek
Wojownicy
Terminatorzy
Kocie Matki
Starszyzna

Klan Cienia:
Przywódca - Złamana Gwiazda
Zastępca - Okopcone Futro
Medyk - Żółty Kieł
Wojownicy
Kocie Matki
Starszyzna

Klan Wichru:

Przywódca - Wysoka Gwiazda
Zastępca - Martwa Stopa
Medyk - Kaszląca Mordka
Wojownicy
Kocie Matki

Klan Rzeki:

Przywódca - Krzywa Gwiazda
Zastępca - Dębowe Serce
Medyk - Błotniste Futro
Wojownicy

Koty spoza klanów:
Żółty Kieł – stara ciemnoszara kotka z szeroką, spłaszczoną mordką
Kleks – przyjazny tłuściutki, czarno-biały kotek; mieszka w domu na skraju lasu
Jęczmień – czarno-biały kocur; mieszka na farmie w pobliżu lasu.

A taki opis jest na okładce książki:
"Cztery klany dzikich kotów od wieków dzieliły las według praw ustanowionych przez swych wielkich przodków. Teraz kodeks wojownika zostaje złamany. Potężny Klan Cienia rośnie w siłę. Giną szlachetni wojownicy, a każda śmierć jest coraz bardziej tajemnicza. W sam środek zamętu walk, podstępów i zdrad wkracza nagle Rudzielec - domowy pieszczoch, który musi stać się najdzielniejszym wojownikiem..."

Na wolności.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 526 raz(y) 19,64 KB

Ucieczka w dzicz.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 631 raz(y) 15,54 KB

Odpowiedz do tematu