FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Opowieści z kociego świata" Hanna Krakowiak
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 22 Lipiec 2014, 22:29   "Opowieści z kociego świata" Hanna Krakowiak

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza, 2014 r.
Liczba stron: 80

Książka opowiada o kotach i adresowana jest do kociarzy, czyli ludzi, którzy lubią i rozumieją kocią naturę. Koty istnieją naprawdę, a wydarzenia, w których biorą udział, również miały miejsce w rzeczywistości. Zapewne można twierdzić, że dialogi są czystą fantazją, bo przecież koty nie mówią..., ale my, kociarze, odrzucamy tę insynuację z oburzeniem!

Każdy z dwunastu (obecnie...) bohaterów ma inną osobowość, ale jedną cechę wspólną: bacznie obserwuje świat ludzi, nieodmiennie dochodząc do wniosku, że jednak "ludzie są dziwni..."

Kto chce wiedzieć, co goniło Kicię, dlaczego koty nie polują na wrony i czym zadziwił się pewien karaluch - niech wejdzie do kociego świata!

zkociego.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 544 raz(y) 5,79 KB

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 18:53   

Przed chwilą skończyłam czytać t książkę i wszystkim Wam ją gorąco polecam :) Opowiadania napisane są z perspektywy przygarniętych kotów, z tych opowiadań możemy dowiedzieć się co o nas myślą nasze kochane koteczki ;) Uważam, że opowiadania są przeznaczone dla wszystkich - zarówno dzieci, nastolatków jak i dorosłych. Czytając od razu widać, że autorka kocha koty, ma koty i wnikliwie je obserwuje i to są nie zawsze kotki świętoszki ale i niesforne koteczki. Jak czytałam te opowiadania to czułam się jakbym była między tymi kotami, widziałam je oczami wyobraźni (choć w książce jest wiele pięknych kocich zdjęć). W niektórych zachowaniach kotów widziałam zachowania mojego kota Alfredka i teraz już wiem co ten mój Alfredek myślał gdy broił w mieszkaniu - za to dziękuję autorce Pani Hani, dziękuję za przybliżenie mi kocich myśli i wyjaśnienie psotnych zachowań :-D
Po przeczytaniu czuję tego zbioru opowiadań czuję wielki niedosyt i mam nadzieję, że autorka w niedalekiej przyszłości napisze kolejne opowiadania. Opowiadania są napisane ładnym lekkim językiem, a zawarty w nich humor poprawia czytelnikowi nastrój na wiele godzin. Ja czytałam tę książkę w autobusie w drodze do pracy i z pracy, ale ostrzegam was, że podczas czytania na pewno będziecie śmiać się w głos, więc sami zdecydujcie czy czytać ją w miejscu publicznym :)
Poniżej umieszczam spis treści i kilka cytatów abyście mogli zasmakować tych opowiadań i zdecydować się na szybkie ich przeczytanie. Myślę, że każdy kociarz/kociara powinien/powinna przeczytać te opowiadania, ponieważ to są opowiadania o naszych kochanych kotkach i napisane przez polską autorkę!

Spis treści:
Jak koci domek zyskał swoją nazwę
Krótka przygoda Piszczka
O Świętym Mikołaju, który wędruje nie tylko nocą
Torba
Ciapuś spotyka intruza
Zamknięty pokój
Dużo dłuższa przygoda Piszczka
Straszna przygoda Kici
Jak dostać śniadanie o czwartej rano
Gość w dom
Ubieramy choinkę
Opowieść nocy wigilijnej
Świat, jaki jest, nie każdy widzi
Depresja Bazylego
Pada śnieg!
Bonus - wcale nie o kotach!
Od przybytku głowa nie boli?
Kot żyje dziewięć razy, a potem?
Nota o autorce
Dla czytelników - z najlepszymi życzeniami!

Cytaty:
str. 7
Oggy - "bierze pani, czy nie, bo jak nie, to oddam do schroniska!"
Bazyli - "przybyłem, zamruczałem, zostałem"

str. 28 - 29 - o zabiegu kastracji
- A, taki... <zabieg> no żebyś był spokojniejszy i nie włóczył się za kotkami, bo jak się gdzieś daleko łazi, to można być na przykład przejechanym albo co...
Piszczek przeanalizował jakąś myśl.
- A ludzie też mogą mieć taki zabieg? Raz Rudek nasikał Pawłowi na monitor i Paweł się okropnie o to wściekał, bo musiał kupić nowy... To jakby Paweł też miał taki zabieg na uspokojenie, to może by tak nie krzyczał na Rudka, tylko całkiem spokojnie poszedł do sklepu...

Odpowiedz do tematu