FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Kocie tajemnice" Vicky Halls
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 17 Luty 2015, 15:13   "Kocie tajemnice" Vicky Halls

Wydawnictwo: Galaktyka, Październik 2007r.
Liczba stron: 200

Autorka książki, znany koci psycholog, miała okazję pomóc setkom opiekunów w rozwiązaniu trudnych problemów z kotami. Czemu brudzą w domu, zachowują agresywnie, samookaleczają? W swojej książce odpowiada na wiele takich pytań i pomaga lepiej zrozumieć naszych kocich podopiecznych. Książka zawiera mnóstwo analiz "kocich" przypadków - zarówno z życia zawodowego, jak i osobistego autorki. Praktyczne porady przeplatają się w niej z zabawnymi anegdotami. "Kocie tajemnice" sięgają w głąb więzi łączących ludzi i koty oraz odsłaniają najbardziej ukryte sekrety kociej psychiki.

Serdecznie polecam przeczytanie tej książki wszystkim kociarzom. Autora w bardzo przejrzysty sposób przybliża życie z kotem od kocięcia po starość. Na podstawie licznych przykładów, Vicky Halls ukazuje jak należy sobie radzić z problemami na które napotykamy podczas opieki nad kotem.
Mnie osobiście bardzo podobał się rozdział o kociej starości. Jeszcze nigdzie w żadnej książce nie przeczytałam tak dokładnego opisu kociej starości i jak należy wtedy postępować. Sama nie miałam możliwości doczekać się takiej sytuacji, gdyż Leonek (kotek egzotyczny) opuścił nas w wieku 4 lat, a obecne koty Alfred (kot rosyjski niebieski wiek 2 lata) i Dzikus (abisyńczyk 9 m-cy) są kotami młodymi. Dzięki tej książce mniej boję się tego etapu kociego życia jakim jest starość.
Poniżej przedstawiam spis rozdziałów zawartych w książce aby zachęcić was do sięgnięcia po nią :)
Rozdział 1 Nowy kotek
Rozdział 2 Kocie nerwusy
Rozdział 3 Agresywny kot
Rozdział 4 Kot mieszkający w domu
Rozdział 5 Kilka kotów w jednym domu
Rozdział 6 Kocie dziwaki
Rozdział 7 Co łączy koty i ludzi?
Rozdział 8 Koty także się starzeją
Rozdział 9 Jak poradzić sobie, kiedy kot odchodzi?

kocie.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 481 raz(y) 20,17 KB

Odpowiedz do tematu