FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Jeszcze więcej nieboszczyków..." M. J. Kursa T2
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 15 Luty 2019, 14:56   "Jeszcze więcej nieboszczyków..." M. J. Kursa T2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2018 r.
Liczba stron: 256.

"Kot Belzebub – czarny jak noc charakter znany wam z "Nieboszczyka wędrownego" – powraca w wielkim stylu!"

"Spomiędzy pokrzyw wystawała dłoń z pomalowanymi na wściekły róż paznokciami. Przez chwilę Marylka patrzyła na nią bezmyślnie, aż wreszcie w jej umyśle pojawił się ciąg skojarzeń. Nieruchoma damska ręka, parzące pokrzywy, Belzebub z wyraźną dumą łypiący na znalezisko… Cholera, już kiedyś zdarzyło jej się coś podobnego! Tylko zamiast sztywnej damy w roli głównej wystąpił sztywny kurhanek, a w rolach drugoplanowych, zamiast łąkowego zielska, domowe paprotki. Za to pupil Marylki był tak samo zadowolony jak teraz… Jezus, Maria, trup! Belzebub przyprowadził ją do trupa!

Kiedy w Kraśniku ginie w tragicznych okolicznościach Bożena Szklarska, nikt nie ma pojęcia, że jej śmierć uruchomi lawinę kolejnych zgonów. Policja miota się bezradnie, próbując odnaleźć jakiekolwiek powiązania między masowo produkowanymi nieboszczkami i dopaść mordercę, ale najlepiej zorientowany w temacie jest czarny kot o wdzięcznym imieniu Belzebub. To on odkrywa kolejne nieboszczki i to dzięki niemu tępi dwunożni będą wreszcie mogli rozwiązać zagadkę kraśnickiej hekatomby. Trochę to potrwa, bo czy ludzie mają dość inteligencji, żeby zrozumieć kota?"

Tak zachęca nas Wydawca do przeczytania kolejnej książki o kocie Belzebubie :)

Kursa.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 75 raz(y) 1,87 MB

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 15 Luty 2019, 15:03   

A takimi cytatami zachęcam do czytania ja ;)

str. 61:
"- Jesteś pewna, że kocia chwila trwa tyle samo co ludzka?
- Chyba nawet krócej - pocieszyła go Marylka. - Bo kiedy Belzebub chce jeść, sprawia wrażenie, że moja chwila to dla niego wieki."

str. 226 Co kot myśli o ludzkim jedzeniu:
"Przecież wiadomo, że to co w kociej misce, i tak jest nietykalne dla ludzi. To własność kota i koniec. Nie ucieknie nigdzie, nikt nie ośmieli się po to sięgnąć. Może poczekać. Ludzkie żarcie to już zupełnie inna sprawa. Najpierw je długo przygotowują, torturując nieszczęsnego kota cudownymi zapachami, a potem wszystko znika w tych żarłocznych ludzkich paszczach. Żeby go spróbować, nie ma innego wyjącia, jak obsłużyć się osobiście."

Odpowiedz do tematu