FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Jak żyć z neurotycznym kotem" Stephen Baker
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 11:08   "Jak żyć z neurotycznym kotem" Stephen Baker

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wiedza i Życie, Warszawa 1995
Liczba stron: 126

Ostatnio w swojej Bibliotece Publicznej znalazłam dwie przezabawne książki o kotach.
Pierwsza z nich to "Jak żyć z neurotycznym kotem". Tak bardzo mi się spodobała ta książka, że stwierdziłam - muszę ją mieć na zawsze na swojej półce! Jest to ideale kompendium wiedzy o kocie, napisane bardzo humorystycznie i trafnie. Po przeczytaniu tej książki jestem podłamana tym jak te nasze słodkie kociaki nas wychowują i co o nas myślą i jakie z nas głupki, że dajemy się tak robić w "konia" :-D
Każdy kto ma kota koniecznie musi przeczytać tą książkę. Dziś gdy jechałam do pracy pociągiem, zaczęłam czytać tę książkę i śmiałam się w głos. Trudno było mi pohamować śmiech w miejscu publicznym. Pomimo, że jest dziś poniedziałek (niefajny dzień dla pracujących) to od samego rana buzia mi się uśmiecha na samo wspomnienie tej książki.
Niestety książka nie jest dostępna w księgarniach jako nowa, można ją kupić w antykwariatach i na różnych aukcjach, gorąco polecam! Cena książki nie jest wysoka (ok. 6 zł) a na prawdę warto. Sama już zamówiłam dla siebie komplet dwóch książek i dodatkowo książkę na prezent dla koleżanki kociary ;)

Autor na okładce tak zachęca nas do przeczytania książki:
"Czy twój kot jest neurotyczny? Prosty test.
Dla gimnastyki twój kot:
a) rwie tapicerkę
b) przewraca kosz na śmieci
c) stacza walki z roślinami doniczkowymi
d) uprawia wspinaczkę po firankach, 'sprząta półki", inne
Na przekąskę twój kot lubi jeść:
a) złotą rybkę
b) kurczaka po chińsku
c) twój obiad
d) celofanowe opakowania
Żeby okazać ci swoją miłość, twój kot:
a) kładzie się na książce, którą usiłujesz czytać
b) chodzi za tobą krok w krok po domu
c) śpi na twojej poduszce
d) śpi na twojej twarzy
Nie da się żyć z nimi, trudno żyć bez nich. Jeżeli twój kot odpowiada choć jednemu z tych opisów podanych wyżej, potrzebna ci ta książka."

Baker1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 456 raz(y) 27,73 KB

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 11:31   

Zazwyczaj w swoich postach dotyczących przeczytanych książek, umieszczam cytaty które mi się najbardziej podobały. Niestety z tą książką mam problem, bo wszystko jest tak świetne, że trudno mi coś najfajniejszego wybrać. Tak na prawdę to bym musiała całą książkę Wam przepisać, a wiadomo tego nie wolno robić no i te zabawne rysunki - obrazki w książce super oddają treść książki ;)
Gorąco polecam Wam tą książę.
Poniżej umieszczam tylko jeden fragment (choć było mi trudno wybrać) aby zachęcić Was do przeczytania całości :-D
"Dobrze udokumentowany jest fakt, że koty pod wszelkimi względami przewyższają ludzi. Oto krótkie porównanie.
CZŁOWIEK...................................................KOT
Budowa ciała:
(człowiek) Ma 204 kości.
(kot) Ma 244 kości.
Słuch:
(człowiek)Ucho ma 6 mięśni. Nie potrafi rozróżniać ważnych dźwięków o wysokiej częstotliwości, jak na przykład otwieranie drzwi lodówki.
(kot) Ucho ma 30 mięśni. Dzięki temu kot oszczędza wiele energii, gdyż nadstawiając ucha w kierunku źródła dźwięku, nie musi obracać głowy. Potrafi rozróżniać ważne dźwięki o wysokiej częstotliwości, jak otwieranie drzwi lodówki.
Wzrok:
(człowiek) Źle widzi w ciemności. Wykazuje tendencję do wpadania na różne rzeczy, a nawet na innych ludzi. Często mruga.
(kot) Widzi w ciemnościach, zwłaszcza kiedy wypatruje nocnej przekąski. Potrafi patrzeć godzinami nie mrugając.
Węch:
(człowiek) Ma tylko 5 do 20 milionów komórek węchowych i rzadko używa ich do ważnych celów.
(kot) Ma 67 milionów komórek węchowych i potrafi z odległego pokoju wywęszyć kanapkę z tuńczykiem.
Koordynacja mięśniowa:
(człowiek) Słaba. Nie najlepiej wdrapuje się na drzewa i szafy.
(kot) Znakomita. Nie ma żadnych trudności z wdrapywaniem się na drzewa i szafy.
Kręgosłup:
(człowiek) Ograniczona giętkość. Większość ludzi ma trudności z dotknięciem palców u nóg, a niektórzy nawet z pochyleniem się, by zawiązać sznurowadła.
(kot) Może dotknąć tylnych nóg czubkiem nosa, leżąc na grzbiecie. Zawiązywanie sznurowadeł nie sprawia mu żadnych problemów, ale większość kotów woli chodzić boso.
Futro:
(człowiek) Futra ludzi przeważnie wiszą w szafie. Wiele pochodzi z drugiej ręki po jakichś zwierzętach, np. norkach, lisach, sobolach. Najwięcej futra rośnie na czubku głowy, a i to nie zawsze.
(kot) Większa część ciała pokryta jest futrem - własnym. Koty mogą stawiać włosy na sztorc, kiedy spotykają wroga. Dzięki temu wydają się większe i ważniejsze.
Głos:
(człowiek) Przekazywanie myśli polega głownie na wielosylabowych słowach i zdaniach. Mówienie podniesionym głosem przez dłuższy czas wywołuje zachrypnięcie.
(kot) Wydaje mniej dźwięków, ale i tak potrafi dać do zrozumienia, o co mu chodzi. Koty są doskonałymi śpiewakami. Nigdy nie dostają chrypki, nawet po śpiewaniu przez całą noc.
Kolor:
(człowiek) Tylko biały, czarny, żółty i czerwony. Żadnych wzorków.
(kot) Rozmaite kolory. Także paski, kropki, krążki, rozetki i łaty. Kolor często zlewa się z tłem w celu kamuflażu - na przykład z kolorem obić na meblach albo tapet.
Oczekiwane życia:
(człowiek) Ma tylko jedno życie.
(kot) Ma dziewięć żyć."

Odpowiedz do tematu