FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Jak kot z kotem" Pam Johnson-Bennett
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 23 Październik 2014, 09:04   "Jak kot z kotem" Pam Johnson-Bennett

Wydawnictwo: Galaktyka, Łódź 2010 r.
Liczba stron: 176

„Jak kot z kotem” to doskonała książka dla opiekunów więcej niż jednego kota. Autorka, Pam Johnson-Bennett, doskonale rozumie koty i świetnie zna ich psychikę. Profesjonalnie, acz bardzo przystępnie wprowadza czytelnika w świat widziany kocimi oczami. Dzięki tej pozycji każdy koci opiekun będzie nie tylko lepiej rozumiał zachowanie swego mruczącego przyjaciela, lecz także będzie umiał z nim wejść w dialog. Książka jest pełna bezcennych życiowych porad i uwag dotyczących zarówno zachowania czystości, znaczenia terytorium, wprowadzania kolejnego kota pod własny dach, socjalizacji, ale także wielu, wielu innych aspektów życia z kotami we wspólnym domu. Mam wielką nadzieję, że książka pogłębi wiele kocio-ludzkich przyjaźni i pomoże uniknąć wielu kocio-ludzkich nieporozumień.
Wojciech – Albert Kurkowski,
Międzynarodowy sędzia felinologiczny FIFe.

Książka polecana przez: Polską Federację Felinologiczną „Felis Polonia” (FPL)

Biorąc się za czytanie tej książki liczyłam, że książka ukaże relacje pomiędzy dwoma kotami w domu, a tu miłe zaskoczenie bo większość przykładów przedstawiona jest na tle kilku kotów (trzech, czterech i więcej). Czytając tę książkę odnajdywałam się w wielu przedstawionych sytuacjach i pocieszałam się, że inni mogą mieć gorzej bo mają więcej kotów niż dwa jak ja ;)
Serdecznie polecam tę książkę, na prawdę warto ją przeczytać, teraz rozumiem zachowanie moich kotów (może nie całkiem, ale bardziej niż przed książką). Wiele zachowań kotów niewłaściwie odczytywałam np. jako agresję wobec siebie, a dzięki autorce zrozumiałam, że to tylko kocia zabawa. Myślałam również, że jak kot liże (myje) drugiego kota to znaczy, że jest mu poddany i jak sługa myje pana, a to jednak odwrotnie: kot dominant - samiec Alfa myje podporządkowanego kota.

Jak zwykle poniżej umieszczam jeden z cytatów, który bardzo mi się spodobał:
str. 150 kocie ABC - wskazówka
"Na ironię zakrawa fakt, że koty najczęściej lubią tych gości, którzy ich nie lubią lub mają na nie alergię. Dzieje się tak, ponieważ zwierzęta wiedzą, że przy nich będą bezpieczne. Koty mogą do takich osób podejść i je spokojnie obwąchać, a nawet usiąść im na kolanach, wiedzą bowiem, że te osoby nie podejmą żadnej próby przytulenia, pogłaskania lub przytrzymania."

jak kot.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 997 raz(y) 11,22 KB

Odpowiedz do tematu