FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dokumenty.
Autor Wiadomość
agata8910 

Moje Koty za TM: Biszop
Wysłany: 12 Lipiec 2015, 17:53   Dokumenty.

Dzień dobry :) Jestem nowa na forum i od razu wyskoczę z pytaniem. Przygotowuję się właśnie do kupna kota rosyjskiego niebieskiego :) Przeczytałam już dość sporo na temat tego, jak powinna wyglądać hodowla oraz do jakich stowarzyszeń i federacji powinna należeć. Chciałabym jeszcze zapytać Was, miłośników kotów rosyjskich, jakie dokumenty dokładnie powinien mi przedstawić hodowca przed rezerwacją kota? Rozumiem, że rodowody rodziców z logo WCF/FIFe, rodowód maleństwa, badania rodziców pod kątem FiV i FeLV. Jeśli się mylę, to proszę poprawiajcie, bo jeszcze raczkuję w tym temacie :) Z tego co czytałam, nie ma chorób genetycznych typowych dla kotów rosyjskich, czy z związku z tym, czy są robione jakiekolwiek badania pod kątem chorób genetycznych, które hodowca powinien mi przedstawić? Na co jeszcze zwrócić uwagę u hodowcy i kotów? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie i szybkie odpowiedzi, gdyż już jutro jedziemy odwiedzić pierwszą (z dwóch) hodowlę! :) )

Autor Wiadomość
Kociarnia 

Imię mojego kota: Saga
Wysłany: 16 Lipiec 2015, 15:38   Dokumenty

Istotne jest jeszcze zaświadczenie o prowadzeniu hodowli, ale można to sprawdzić na stronie danej federacji, więc jesli dana osoba ma zarejestrowaną hodowlę powinna znajdować się w wykazie hodowli na stronie danej federacji. Co więcej należy zwrócić uwagę czy kociak był odrobaczony i 2krotnie zaszczepiony. życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie ps. czekamy na fotki maleństwa :)

Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 21 Lipiec 2015, 22:01   

Witaj agata8910, wspaniale, że planujesz zakup kota rosyjskiego niebieskiego, uważam że jest to świetny wybór co do rasy. Koty rosyjskie są bardzo zdrowe (wolne od wad genetycznych), nie linieją tak jak inne koty, a więc nie wymagają większych nakładów pielęgnacyjnych, są bardzo rozmowne i wrażliwe uczuciowo, co pozwala na zbudowanie wielkiej więzi między człowiekiem a kotem. Koniecznie informuj nas o swoim kotku i mam nadzieję, że to forum odpowie na wszystkie twoje pytania :)

Odpowiedz do tematu