FAQ | Spis Tematow | Szukaj | Użytkownicy | Album | Rejestracja | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kot sam w domu w weekend
Autor Wiadomość
Aneta 
Administrator

Imię mojego kota: Alfred vel Czubek
Imię mojego kota: Dzikus
Moje Koty za TM: Leon
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 12:24   Kot sam w domu w weekend

Kot jest samotnikiem i pozostawienie go na dwa dni samego w domu nie będzie dla niego tak strasznym przeżyciem jak podróż i zmiana otoczenia tylko na dwa dni. Musimy się liczyć z tym, że kot przez dwa dni odeśpi na zapas i jak wrócimy do domu to będziemy musieli się bardzo mu odwdzięczyć ;)
Kiedy zostawiamy kota samego w domu, musimy pamiętać aby kot miał wodę do picia, najlepiej w kilku miskach rozstawionych w różnych miejscach. Gdy kot wyleje z jednej miski to będzie miał jeszcze inne. Karma sucha w ilości zaspokajającej potrzeby kota, chyba że kot jest łakomczuchem to wtedy warto rozważyć zakup karmnika automatycznego, ale trzeba przed wyjazdem przyzwyczaić do niego kota. No i oczywiście kuweta musi być czysta, z dużą ilością żwirku. Dodatkowo zostawiamy na wierzchu bezpieczne zabawki dla kota, aby w chwilach nudy miał się czym zabawić. Jeżeli mamy zaprzyjaźnione i chętne do pomocy osoby, to możemy poprosić żeby przyszły i skontrolowały miski i kuwetę naszego pupila. Jeśli nikogo takiego nie znamy to na dwie doby kot może zostać. sam w domu. Kiedy my zostawialiśmy naszego Leonka samego to włączaliśmy kamerkę i podglądaliśmy go co nasz kotek bez nas porabia. Oczywiście Leonek był bardzo grzecznym kotkiem i większość czasu przespał, co sobie odbijał na nas po naszym powrocie ;)
Jeżeli sytuacja nas zmusza do pozostawienia kota w mieszkaniu dłużej niż dwa dni to należy rozważyć wynajęcie opiekuna dochodzącego lub odstawienie naszego kota do kociego hotelu. A może warto zdecydować się na zabranie kota ze sobą na wakacje?

Autor Wiadomość
daddywoj 

Wysłany: 9 Czerwiec 2016, 10:51   

Nie wiem czy bym się zdecydowała na zostawienie kota na dwa dni samego.. Jak bym wróciła to pół domu by nie było znająć jego :D

Odpowiedz do tematu